РЕМОНТ ДЕФОРМАЦІЙНИХ ШВІВ

Однією з серйозних проблем на сьогоднішній день в дорожньому господарстві є руйнування деформаційних швів. В результаті шум від їх зносу приносить чималий дискомфорт для населення, яке живе недалеко від дорожніх розв'язок і мостів.

Деформаційні шви - це саме та частина конструкції будь-якого автомобільного моста, яка одночасно є його сильним і слабким ланкою. Виконуючи дуже важливу функцію - приглушення статистичного напруги на дорожньому полотні, шви в той же час, першими страждають від зносу і втрачають свої функції. Виникають дані дефекти внаслідок порушень використання дорожнього полотна, наприклад, влітку - від тяжкості великогабаритного транспорту, а взимку - від шипованих шин автомобілів.

Насправді шум, що зжили своє, деформаційних швів - це найменше незручність в порівнянні з іншими проблемами, що виникають державного рівня. Коли шов приходить в повну профнепридатність - необхідно оперативно усувати ці наслідки. А це означає, що ділянка дороги необхідно повністю знерухомити. У слідстві ми бачимо - пробки по об'їзній дорозі, порушення транспортного режиму в цілому, великі фінансові збитки.

Втім, нещодавно фахівцями BASF було запропоновано рішення, яке дозволяє усунути цю проблему максимально оперативно і комфортно. Був розроблений новий склад для заповнення деформаційних дорожніх швів. За основу було взято полимербетон Wabocrete II, який зносостійкий до впливів води, температурних перепадів (від -40 до +40 ℃), хімічних реагентів, а також з легкістю витримує навантаження до 80 тонн. Крім цього він не вимагає спеціального обладнання. Але що важливо - це скорочення часу ремонту. Всього через 2 години після закінчення ремонтних робіт - дорожнє полотно готове до запуску транспорту.

Для того щоб відремонтувати шви, для початку необхідно скористатися ремонтним складом для бетону, наприклад MasterEmaco T 1200 PG, для того щоб зробити заливку від 10 до 100 мм і більше. Далі полимербетон Wabocrete II, який має відмінне зчеплення і з бетоном, і зі сталлю, навіть в агресивному середовищі. Експертами компанії BASF були проведені серйозні випробування нового рішення і у всіх випадках Wabocrete II продемонстрував незрівнянні результати. Наприклад, були проведені дослідження даного полімербетона на ділянці дороги, де спостерігався величезний загальний потік машин на добу до 16,5 тис. При цьому була присутня навантаження на дорожнє полотно великих вантажівок до 80 тонн. Спостереження проводилися протягом 5 років і за підсумком - шви, відремонтовані Wabocrete II, повністю зберегли свою цілісність і функціональні властивості. І це незважаючи на те, що ділянка дороги була додатково піддається різким змінам температурного режиму і кліматичних умов.

Створення полімербетона Wabocrete II стало інновацією в сфері дорожнього будівництва, так як принесло миттєве рішення проблем зносу доріг, їх ремонту і скорочення термінів введення в зворотний експлуатацію.